سررسید تبلیغاتی

سررسید یا سالنامه شامل تاریخ و مناسب های سال مربوطه می باشد ، که از آن شما می توانید به عنوان دفترچه یادداشت برای مدیریت کارهای روزمره خود استفاده کنید.

سررسید های تبلیغاتی در انواع و مدل های مختلفی چاپ می شوند ، معمولا در انتهای سررسید می توان به عنوان دفترچه تلفن و اطلاعاتی نظیر اطلاعات مهندسی ، شماره تلفن های ضروری و … استفاده کرد. سررسید ها بر اساس نوع چاپ ایام هفته به دو مدل اصلی پنجنشبه جمعه در یک صفحه و یا جمعه تک صفحه تقسیم می شوند. البته در مدل های هفته شمار و ماه شمار نیز به بازار عرضه شده است. سررسید ها از نظر تعداد رنگ استفاده شده در چاپ معمولا به دودسته تک رنگ و یا دورنگ تقسیم می شوند.

هر ساله شرکت ها و سازمان ها با هدف تبلیغ و معرفی خدمات خود به مشتریان سررسید هایی اختصاصی را چاپ و معمولا به عنوان هدیه آغاز سال جدید ارائه می دهند.

سررسید ها در قطع ها و جلد های متنوعی چاپ می شوند ، در ادامه توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد.

سالنامه چرمی 99

انواع قطع  چاپ سررسید:

قطع های استاندارد چاپ سررسید به شرح زیر می باشد

وزیری (17*24) ، رقعی (14*21) ،  اروپایی (13*21) ،  پالتویی (10*19) و …

 قطع وزیری با توجه به آنکه برای نوشتن یادداشت های روزمره مناسب می باشد ، رایج ترین سایز در چاپ سررسید می باشد.

قطع رقعی نسبت به وزیری کمی کوچکتر و حمل آن راحت تر می باشد.

قطع اروپایی نسبت به رقعی حدود 1 سانت عرضش کمتر می باشد ، که همین امر موجب خوش دست تر شدن این سایز از رسید ها شده است.

قطع پالتویی به راحتی در جیب و یا کیف قرار می گیرد ، با توجه به سایز کوچک این سایز از سررسید ها قیمت مناسب تری دارد.

کاغذ داخلی سررسید:

کاغذ مورد استفاده در سررسید ها معمولا 70 گرمی و در دو رنگ سفید و کرمی می باشد. با توجه به آنکه کاغذ کرم رنگ موجب جلوه بصری بهتر به سررسید می شود ، طی چن سال اخیر معمولا از کاغذ سفید استفاده نمی شود.

کیفیت کاغذ مورد استفاده در سررسید تاثیر بسیار زیادی در ظاهر سالنامه دارد. کاغذ مورد استفاده در ایران عمدتا محصول کشور های اندونزی ، چین و کره جنوبی می باشد ، که در این بین کاغذ کشور اندونزی دارای کیفیت مرغوب تری می باشد.

جلد سررسید:

برای تولید سررسید ها عموما از چرم طبیعی ، چرم مصنوعی ، ترمو ، جلد سلفونی و  … استفاده می شود.

اگر بخواهیم جلد چرم مصنوعی و طبیعی را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که چرم مصنوعی دارای قیمت مناسب تر و تنوع رنگی بالاتری دارد. یعنی آنکه چرم مصنوعی را با هر رنگی می توان در چاپ سررسید استفاده کرد. روکش ترمو شباهت ظاهری زیادی به چرم مصنوعی دارد اما از نظر کیفی , کیفیت ترمو بهتر است . وجه تمایز ترمو و چرم مصنوعی در این است که ترمو نسبت به حرارت واکنش نشان میدهد و تغییر رنگ پیدا میکند ( تیره میشود ) به همین دلیل مصرف ترمو در چاپ سالنامه رواج پیدا کرده است به طوری که با تغییر رنگ سطح داغی خورده لوگو شما نمایان میشود. 

سالنامه99 تندیس

جلد سلفونی  دارای یک کاغذ گلاسه 135 گرمی می باشد که طرح روی آن چاپ و سپس روی آن یک سلفون چسبانده می شود تا از جلد محافظت کند. مزیت استفاده از جلد های سلفونی در سررسید طرح های متنوع و چاپ رنگی می باشد.

سررسید-تبلیغاتی99
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.